2013 m. sausio 12 d., šeštadienis

Renkuosi fotoaparatą meškučių nuotraukoms

Jau seniau galvojau apie veidrodinį skaitmeninį  fotoaparatą. Štai ir atėjo laikas kai tiesiog, nuolatos galvoju apie „veidrodinuką“ , kuris žymiai pagerintų nuotraukų kokybę  bei internetinio dienoraščio „išvaizdą“.
Taigi, nusprendžiau pasidalinti su visais savo turima informacija, kurios „paieška“ užėmė nemažai laiko. Tikiuosi, kad mano menkos žinios nors kiek pagelbės apsisprendžiant  :) 


Kokį fotoaparatą rinktis? Veidrodinį skaitmeninį ar kompaktišką fotoaparatą?


Neilgai svarsčiau perskaičiusi internetinėje erdvėje straipsnį apie šių fotoaparatų skirtumus.
Nusprendžiau pirmenybę teikti veidrodiniam fotoaparatui, nes bet kuris prasčiausias veidrodinukas gali išgauti aukštesnės kokybės nuotraukas , nei pats geriausias kompaktinis fotoaparatas. Manau, tuo viskas pasakyta. Aš patikėjau straipsnio autoriumi :)
Nepaisant to, kad veidrodinukai yra pakankamai sunkūs ir su keičiamais objektyvais, apie kuriuos aš nieko nenutuokiau ir  salonų pardavėjais ne visada galima pasitikėti :) , nuspręndžiau pagilinti savo žinias vardan tikslo :)

Taigi,  apie veidrodinius fotoaparatus šiek iek informacijos

Veidrodinių  skaitmeninių fotoaparatų savybės

 • ·         Sunkesni už kompaktinius fotoaparatus
 • ·         Paprastai brangesni. Kainos prasideda nuo  1500 litų su kitiniu objektyvu (kitinis objektyvas, tai tas kuris būna komplekte su fotoaparatu) ir daugiau. Mėgėjui skirtas paprastas veidrodinukas su geresniu objektyvu kainuos apie 2000 litų.
 • ·         Turi keičiamus objektyvus
 • ·         Kaip supratau , viduje įmontuoti veidrodžiai  ( o kokią jų funkija, galite panaršyti internete, nes man neaktualu :) Svarbu, koks rezultatas gaunasi fotografuojant su veidrodinuku )
 • ·         Fotografavimo greitis didesnis, nei kompaktinių fotoaparatų.

Kokį  veidrodinuką rinktis? Su objektyvu komplekte ar be objektyvo ?


Kaip ir minėjau, kitinis objektyvas, tai toks objektyvas, kuris yra komplekte su fotoaparatu, tačiau jis tinkamas fotografuoti mėgėjui, kuris nori aukštesnės kokybės nuotraukų , nei fotografuojant su kompaktiniu fotoaparatu.
Tačiau, kitinis objektyvas nėra labai aukštos klasės ir norint išgauti geresnės nuotraukas reikia rinktis papildomai objektyvą, pagal jo savybes (norint pritraukti toli ęsanti objektą, fotografuoti architektūrinius objektus, paveikslams, ar makro fotografijai, kuri įgalina fotografuoti iš labai arti ir pan.)
Nutariau pirkti fotoaparatą be objektyvo , vadinamą body ir papildomai rinktis objektyvą


Renkamės gamintoją


Lietuvoje galime nusipirkti šių gamintojų fotoaparatus
 • ·         Canon
 • ·         Nikon
 • ·         Pentax
 • ·         Sony
 • ·         Panasonic
 • ·         Olympus
 • ·         Sigma
 • ·         Fujifilm
 • ·         Sigma
Interneto platybėse daug straipsnių apie tai, kokio gamintojo fotoaparatus renkasi  profesionalai. Kiek pavyko jų perskaityti, visuose rašoma, kad pirmenybė teikiama Nikon ar Canon gamintojams.
Na ir aš nenoriu atsilikti nuo jų :)
Taigi, šiame straipsnyje rasite informaciją tik apie Nikon ar Canon gamintojus :)
Jei domina kitų gamintojų pasiūla, teks panaršyti pačiam :)


Nikon ar CanonNikon ir Canon pagrindiniai gamintojai, kurie uzima ~ 90 % fotoaparatų rinkos. Didelis priedų pasirinkimas , garantinio aptarnavimo Lietuvoje privalumas.
Canon objektyvai yra pigesni nei Nikon, tačiau nežymiai .
Yra puikių interneto svetainių, kuriose galima perskaityti išsamią informaciją apie fotoaparatų modelių skirtumus, paprašyti profesionalų pagalbos ( į klausimus jie atsako  labai greitai :), kas yra labai malonu) , peržiūrėti nuotraukas darytas su kiekvienu fotoaparatu, palyginti kainas .Todėl, įkelsiu kelias nuorodas.


Mano asmeninė nuomonė:  Nikon fotoaparatas man asmeniškai mielesnis, nes kiek teko jų pamatyti savo akimis,  Nikon paprastai buvo mažesnių gabaritų nei Canon. Arba mačiau per mažai :) Teikiu pirmenybę Nikon fotoaparatui, rinksiuosi būtent šį variantą.Svarstau rinkis iš kelių Nikon fotoaparatų.
Nikon 3100D ar Nikon 5100D ar Canon EOS600D
Manau, apsistosiu ties pirmu variantu, kiek domėjausi , kad visa esme ne fotoaparate , bet objektyve. Jei fotoaparatas bus pigesnis, o objektyvas geresnis, jis išgaus puikios kokybės nuotraukas. Jei objektyvas pigesnis, o fotoaparatas brangesnis, teks nusivilti, nes nebus išnaudotos papildomų funkcijų turinčio fotoaparato galimybės. Nikon 3100D kainos atžvilgiu man priimtinesnis. Klausiau patarimo profesionalo, man pasiūle rinktis Canon EOS600D, taip pat paminėjo, kad Nikon 3100D taip pat neblogas pasirinkimas.

Kurį objektyvą rinktis

Ši straipsnio dalis bus įdomi tiems, kas ruošiasi rinktis papildomai objektyvą arba rinktis jį atskirai nuo fotoaparato.
Svarbiausia reikia nuspręsti kokias fotonuotraukas mes norime įamžinti. Mano pasirinkimas kokybiška dienoraštinė fotonuotrauka, meškučių fotografavimas. Tam tiks portretiniai objektyvai ar makro objektyvai. Apie makro abjektyvus minėjau , kad su jais galima fotografuoti iš labai arti, tam gali prireikti ir papildomos blykstės.  Taip pat svarbu, kad objektyvas turėtu  sulieto  fono funkciją  vadinamą DOF arba „boke“.


Objektyvai portreto fonui sulieti :


Nikon
 • ·         Nikon AF-S Nikkor 50 mm f/1.8 G
 • ·         Nikon AF-S Nikkor 50 mm f/1.4 G

  Canon
 • Canon Lense EF 85 mm f/ 1.8 USM
Objektyvai makro fotografijai


Nikon

 • ·         Nikon_afs_dx_micro_40 mm_f28G
 • ·         Nikon_as_s_vr_105 mm_28
    
Canon· 
 • ·         Cannon_ef_50mm)f25_macro
 • ·         Canon_ef_100_f28_macro_u
Kokį fotoparatą rinktis Jums , spręskite pagal savo išgales , na o aš dar kol kas neapsisprendžiau :)
Labai lauksiu visų Jūsų komentarų ar pastebėjimų. Rašykite , komentuokite, jei turite pastabų , sutinkate  ar nesutinkate su mano nuomone.  Jūsų komentarai ar pastabos padės ir  kitiems besidomintiems :). Komentarų nėra:

Rašyti komentarą